درباره ما

مقدمه

شرکت خاک پی راه به عنوان شرکت مادر در هلدینگ برتو، و پس از گذشت ده سال از شروع به کار در حوزه معدن خاک نسوز با نام تجاری گلدشت، یکی از بزرگترین معادن خاک نسوز استان فارس، در راستای جلوگیری از خام فروشی، طرح تاسیس کارخانه کاشی و سرامیک دی را مطرح نمود. با بررسی زیرساختهای لازم، شهرک صنعتی سورمق به عنوان نقطه استراتژیک این شرکت انتخاب و اقدامات لازم جهت راه اندازی کارخانه در دستور کار قرار گرفت.

 پس از اخذ تاییدیه های لازم از سازمان صنعت و معدن، اقدام به خرید زمین از شرکت شهرک های صنعتی استان فارس شد و زمینی به وسعت بیست هزار متر مربع جهت راه اندازی خطوط مختلف تولید کاشی و سرامیک از سوی آن شرکت به کارخانه دی تخصیص یافت.

روند اجرایی ساخت کارخانه در سه ماهه پایانی سال 1399 در دستور کار شرکت خاک پی راه به عنوان شرکت مجری و سرمایه گذار عمده این طرح قرار گرفت.

پشتوانه ها

هلدینگ برتو، شرکت خاک پی راه و سایر شرکتهای زیرمجموعه

هزینه تاسیس و راه اندازی کارخانه کاشی و سرامیک دی توسط هلدینگ برتو، شرکت خاک پی راه و سایر شرکتهای زیر مجموعه تامین شده است.

با توجه به اهمیت این طرح برای غنی سازی منابع موجود در منطقه، اشتغال زایی بومی و قرار داشتن در مرکزیت کشور جهت توزیع و خدمات رسانی سراسری و قابلیت صادرات مورد توجه مسئولین استانی و کشوری قرار گرفته است. به همین دلیل مورد استقبال عمومی نیز هست.

برخی از حقایق جالب

اعداد کیفیت کار ما را بیان می‌کنند.

0
محصولات
0
سال ها تجربه
0
پروژه های انجام شده

هدف و چشم انداز

خودکفایی در تامین منابع اولیه بزرگترین مزیت ماست!

هدف اصلی تاسیس شرکت کاشی و سرامیک دی

به دلیل مالکیت معدن خاک نسوز، هدف اصلی از تاسیس کارخانه کاشی و سرامیک، غنی سازی تولیدات معدن گلدشت بوده است. چرا که با توجه به قیمت تمام شده استخراج و حمل و نقل ماده معدنی، فروش ماده غیر فرآوری شده و به صورت خام، در واقع هدر دادن این منابع خواهد بود. در نتیجه برای استفاده بهینه، اقدام به تاسیس کارخانه ای کردیم که به دلیل خودکفا بودن در تامین مواد اولیه برای تولیدات خود مزیت رقابتی بسیار مهمی نسبت به سایر رقبای خود خواهد داشت.

مزیتهای رقابتی ما:

  1. تامین درون سازمانی مواد اولیه مورد نیاز برای تولیدات کارخانه
  2. فاصله کمتر از ده کیلومتر با صنایع بالا دستی (معدن خاک نسوز گلدشت)
  3. محل استراتژیک احداث کارخانه در چهار راه بین استانهای فارس، یزد، اصفهان و کهگیلویه و بویراحد
  4. سهولت دسترستی به راههای مبادلات صادراتی
  5. عبور ریل راه آن شمال به جنوب در فاصله کمتر از نهصد متری سایت
  6. وجود چاه آب با حجم آب دهی شش اینچ بر ثانیه در شهرک صنعتی سورمق
  7. عبور خط لوله گاز سراسری از نزدیکی محل پروژه

چشم انداز ما

چشم انداز ما در مرحله اول، راه اندازی خط تولید شماره یک است که بر اساس سایز تولیدات بین 14 تا 20 هزار متر مربع خروجی خواهد داشت و این خروجی شامل سایزهای مختلف سرامیک کف بدنه قرمز خواهد بود.

طول کوره در این فاز تا  220 متر در مسیر مستقیم و نوع پرس 4200 لارج است و کلیه سیستمها و دستگاه های پرس، کوره، چاپ دیجیتال، خنک کننده و بسته بندی به صورت تمام اتوماتیک از کشورهای تولید کننده بنام این صنعت، خریداری و نصب خواهد شد.

پیش بینی بر این اساس است که در پایان این فاز حدود 180 نفر به صورت مستقیم و هزار نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد. لازم به ذکر است خطوط دو الی چهار این کارخانه در فازهای مستقل و با تولیدات متفاوت دیده شده که در آینده راه اندازی خواهند شد.

آیا با راه حل های ساده تر صنعتی به کمک نیاز دارید؟ ما متخصص هستیم!

اسکرول به بالا